Eşler Arasında Mirastan Feragat Sözleşmesi Örneği

Mirastan Feragat Sözleşmesi yapmak isteyen muhtemel muris veya mirasçı ……. adlı kişi şu suretle söze başladı : ” Muhtemel murisim veya mirasçım olacak …… adlı eşimin benden önce vefatı halinde, tüm menkul ve gayrimenkul mallarımdaki miras haklarımdan saklı payımı da kapsayacak şekilde bana kalacak olan miras payımın tamamından diğer mirasçılar lehine, nakten aldığım ……. Türk lirası karşılığında ….. adlı kişi lehine feragat ettiğimi muhtemel murisim veya mirasçım olacak ………… adlı
eşimin mal varlığından hiçbir hak ve alacak talebinde bulunmayacağımı feragat bedelini tamamen ve nakden murisimden aldığımı, murisimden hiçbir hak ve alacağımın kalmadığını, vefatı halinde murisimin mirasından hiçbir hak talep etmeyeceğimi ve bu feragatımın alt soyumu da bağlayacağını, hiçbir baskı ve etki altında kalmaksızın, serbest irademle murisimin mirasından feragat ettiğimi beyan ederim” diye sözlerini bitirdi.

Mirastan Feragat Sözleşmesi yapmak isteyen muhtemel muris veya mirasçı …… adlı eşimin benden önce vefatı halinde, tüm menkul ve gayrimenkul mallarımdaki miras haklarımdan saklı payımı da kapsayacak şekilde bana kalacak olan miras payımın tamamından diğer mirasçılar lehine, nakden aldığım ……… Türk lirası karşılığında …….. adlı kişi lehine feragat ettiğimi muhtemel murisim veya mirasçım olacak ……… adlı eşimin mal varlığından hiçbir hak ve alacak talebinde bulunmayacağımı feragat bedelini tamamen ve nakden murisimden aldığımı, murisimden hiçbir hak ve alacağımın kalmadığını, vefatı halinde murisimin mirasından hiçbir hak talep etmeyeceğimi ve bu feragatımın alt soyumu da bağlayacağını, hiçbir baskı ve etki altında kalmaksızın, serbest irademle murisimin mirasından feragat ettiğimi beyan ederim” diye sözlerini bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir