İçindekiler

Miras Paylaşımında Anlaşmazlıklar

Miras Uzmanları belgelerle çalışır, miras anlaşmazlıklarını en kısa zamanda miras anlaşmazlıklarını çözmek için tartışırlar. İster iradeye meydan okuyor olun, isterse itirazın tartışıldığı bir mülkün yöneticisi olun, ekibimiz olumlu bir sonuç almak için gerekli uzman bilgi ve deneyime sahiptir.

Neden İradeye İtiraz Edilmeli?

Vasiyetnameye meydan okumak isteyebileceğiniz çeşitli nedenler vardır. Birincisi, bir mülkün varlıklarının dağıtımında haksız muamele gördüğünüz veya göz ardı edildiğinizi düşünüyorsanız. Hak sahibi olduğunuza inandığınızdan daha azını almış olabilirsiniz veya vaat ettiğiniz para ya da bir eşya vasiyetname hazırlandığında size tahsis edilmemiş olabilir.

İradelere karşı çıkılabilecek diğer nedenler:

  • İrade ihmal edilmiş bir şekilde hazırlanmış, imzalanmış veya şahit olmuştur
  • İradenin hileli veya sahte olduğuna inanılıyor
  • Vasiyetçi imzalamak için aşırı baskı altındaydı
  • Vasiyetçi, yasal bir belgeyi imzalamak için zihinsel kapasiteye sahip değildi veya ne imzaladıklarını anlamadı

Haksız bir şekilde dışlandığınıza ya da bir vasiyetnameye tabi olduğunuza inanıyorsanız, 1975 Miras (Aile ve Bağımlılar için Hüküm) Yasası uyarınca bir hak talebinde bulunma konusunda yasal tavsiye için Miras Uzmanları ile konuşun. vefat eden, vasiyetnamede yeterli hüküm bırakılmamış bir kişiye bağlı. Bu insanlar eş, evli olmayan eş veya vasiyetçi çocukları içerebilir.

Başarılı bir meydan okuma örneği, altı yıldır birlikte yaşayan evli olmayan bir çiftti. Ölen kişi, eski eşlerini mülkün birincil faydalanıcısı olarak belirleyen orijinal iradesini hiç değiştirmemişti. Müzakere ve arabuluculuktan sonra, ‘yeni’ ortak mahkemeye gitme iddiası olmadan mali durumlarını tanımak için ödeme aldı.

Miras Uyuşmazlıkları ve Kanun

Söz konusu anlaşmazlıklar söz konusu olduğunda, müşterilere her zaman en erken fırsatta bizimle iletişime geçmelerini tavsiye ederiz. İradeye meydan okumak için katı yasal zaman çizelgeleri vardır.

Özellikle keder, ihanet ve öfke gibi acı verici duygularla başa çıkabiliyorsanız, yasal bir meydan okuma yapmak karmaşık olabilir. Miras Hukuku ve uyuşmazlık avukatlarımız, yüksek yararınızı korurken ve yasal sürecin adil ve zamanında takip edilmesini sağlarken, talebinizi hassasiyet ve saygı ile ele alacaktır.

Bazı müvekkiller uzun bir dava ile karşılaşacaklarından endişe ediyorlar. Bazı miras anlaşmazlıklarının mahkemede dinlendiği doğru olmakla birlikte, birçoğu arabuluculuk ve müzakere yoluyla çözülmektedir. Avukatınız sadece yasal haklarınızı temsil etmekle kalmaz, aynı zamanda sizinle diğer taraf arasında tampon görevi görür ve artan duyguların ve kişisel suçlamaların yol açtığı anlaşmazlık riskini en aza indirir.

Kimse Miras Uzmanı ekibimizden daha iyi bilemez ki mali anlaşmazlıklar bir zamanlar sevgi dolu aile üyeleri arasında kalıcı hasara neden olabilir. Haklarınıza saygı duyulacağını varsaymaktan uzman hukuki tavsiye almak her zaman daha iyidir, bu nedenle  bugün Miras Uzmanları ile iletişime geçin  ve size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenin.